Yaxın iki gün ərzində Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraitinin dəyişkən buludlu olacağı, arabir tutulacağı, əsasən yağmursuz keçəcəyini gözlənilir. Lakin gündüz saatlarında qısa müddətli yağış yağacağı ehtimalı var.
Bunu Teleqraf-a açıqlamasında Milli Hidrometeorologiya Xidmətinin Proqnozlar Bürosunun direktoru Gülşad Məmmədova deyib.
Onun sözlərinə görə, Bakıda və Abşeron yarımadasında mülayim cənub-şərq küləyi əsəcək. Havanın maksimal temperaturu 12-17 dərəcə isti olacaq.
O bildirib ki, bölgələrdə yaxın iki gün ərzində əsasən yağmursuz hava şəraiti gözlənilir: “Martın 27-si gündüz saatlarında bəzi yerlərdə arabir yağıntı olacağı, şimşək çaxacağı, dolu düşəcəyi ehtimalı var. Mülayim şərq küləyi əsəcək. Havanın maksimal temperaturu Aran rayonlarında 15-20, dağlıq ərazilərdə isə 5-10 dərəcə isti olacaq”.